Az optimista hangulat a blue chipek mindegyikére jellemző volt, a húzópapír a közel tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő Mol volt. Az olajpapírt a kereskedés elején még 19000 pont alatt is meg lehetett vásárolni, nap végén pedig közel ezer forinttal többért lehetett eladni. A kurzus napi maximuma közelében végzett, az utolsó részvények 3,3 százalékos többlettel 19845 forinton cseréltek gazdát.
A Magyar Telekom 2,9 százalékkal 888 forintra, a Richter 2,6 százalékkal 45140 forintra drágult. A vezető részvények közül a leggyengébben teljesítő OTP is két százalékkal értékelődött föl. A jegyzés kora délután még nem mutatott számottevő elmozdulást, a felerősödő vételi erő azonban két hullámban egészen 6760 pontig emelte a papír árfolyamát.
Jelentős drágulással kezdte a napot az Egis, a kurzus pár perc alatt 1,5 százalékkal 30 ezer forint fölé emelkedett, ezt követően azonban már nem érkeztek további jelentős vételi megbízások, így a záráskor is ezen a szinten, 30250 forinton állt a jegyzés. A délutáni vételi hullámnak köszönhetően a Fotex 3,4 százalékos, a Synergon pedig 2,4 százalékos többlettel zárt. Hasonlóan eredményes napot tudhatnak maguk mögött a Rába tulajdonosai, részvényük 3,4 százalékkal lett drágább.
