BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száguldott a Mol (részletes)

A pesszimista start után nyílegyenesen fölfelé tartott a BÉT irányadó mutatója, a reggeli 21250 pontos értékről szinte korrekció nélkül jutott el a 21947 pontos záróértékhez. Ez a teljesítmény 2,5 százalékos javulást jelentett, és némiképp feledtetni tudta az utóbbi napok leértékelődését. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 2,8 százalékkal 22070 pontra emelkedett.

2006. október 4. szerda, 17:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az optimista hangulat a blue chipek mindegyikére jellemző volt, a húzópapír a közel tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő Mol volt. Az olajpapírt a kereskedés elején még 19000 pont alatt is meg lehetett vásárolni, nap végén pedig közel ezer forinttal többért lehetett eladni. A kurzus napi maximuma közelében végzett, az utolsó részvények 3,3 százalékos többlettel 19845 forinton cseréltek gazdát.

A Magyar Telekom 2,9 százalékkal 888 forintra, a Richter 2,6 százalékkal 45140 forintra drágult. A vezető részvények közül a leggyengébben teljesítő OTP is két százalékkal értékelődött föl. A jegyzés kora délután még nem mutatott számottevő elmozdulást, a felerősödő vételi erő azonban két hullámban egészen 6760 pontig emelte a papír árfolyamát.
Jelentős drágulással kezdte a napot az Egis, a kurzus pár perc alatt 1,5 százalékkal 30 ezer forint fölé emelkedett, ezt követően azonban már nem érkeztek további jelentős vételi megbízások, így a záráskor is ezen a szinten, 30250 forinton állt a jegyzés. A délutáni vételi hullámnak köszönhetően a Fotex 3,4 százalékos, a Synergon pedig 2,4 százalékos többlettel zárt. Hasonlóan eredményes napot tudhatnak maguk mögött a Rába tulajdonosai, részvényük 3,4 százalékkal lett drágább.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet