A blue chipek között a legnagyobb veszteség az OTP-t sújtotta a startot követően: a bankpapír jegyzése 6610 forintról, 1,9 százalékos mínuszból indult. A Mol 19 370 forinton kezdte meg a kereskedést, ami 0,6 százalékkal alacsonyabb, mint a hétfői záróár. A Magyar Telekom 870 forintos árfolyama stagnálást jelent, míg a Richter-részvényekre nem született kötés az első tíz percben.
