A gyengülés mögött több tényező húzódik meg, egyrészt a Moody's leminősítéssel kapcsolatos piaci pletyka, másrészt a külföldiek realizált kamatjövedelmének euróra váltása okozta a forint gyengülését - mondta el kérdésünkre Kolba Miklós, az ING devizakereskedője. Az árfolyamnak további lökést adott a tegnapi lendületes gyengülés után elmaradó korrekció, amely újabb befektetőket késztetett eladásra. A dollár az euróhoz hasonló utat járt be, a zöldhasú jegyzése a reggeli 214,50-ről 216-ig emelkedett.
