Az adózott eredmény 23,7 millió forint lett, szemben a 2005 első félévében kimutatott - egy 372 millió forintos egyszeri tétel levonásával számolt - 59,1 millió forintos veszteséggel.
A leányvállalatok közül a Fibex az első félévben a bázishoz képest már 8 százalékkal nagyobb árbevételt produkált. Ezzel együtt a költségek – részben a létszámbővítés miatt – is megugrottak, ennek ellenére a Fibex adózott eredménye már csupán kevéssel marad el a bázisidőszaki értéktől. A cseh Infinity árbevétele viszont – elsősorban a gazdaságtalan tevékenységek megszüntetése nyomán – 15 százalékkal maradt el a bázisidőszak értékétől. A társaság veszteségét üzemi szinten 62, adózott szinten pedig 70 százalékkal sikerült lefaragni. Az idei terv a nullszaldó elérése. A horvátországi Spannál hiába növekedett az árbevétel 25 százalékkal, a leányvállalat a növekvő verseny nyomán 100 millió forintot meghaladó veszteséggel zárta a félévet.
Radnóty Zoltán, a Synergon Csoport vezérigazgatója jelentős előrelépést vár az előreláthatólag októberben bevezetésre kerülő új működési modelltől, a mátrixirányítástól. Emellett a csoportszintű üzletági irányítás megerősítését tervezik, melynek köszönhetően várhatóan az anyavállalt mellett a leányvállalatok is stabilan nyereségessé válnak.
