BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A leányok apasztották a Synergon nyereségét

A Synergon Csoport árbevétele az első félévben megközelítette a 10 milliárd forintot (9,98 milliárd), ami 18 százalékos javulást jelentett az előző év azonos időszakához képest. Az elsősorban az anyavállalathoz köthető bővülés mögött nagyrészt a távközlési és az államigazgatási szektor megrendelései állnak.

2006. augusztus 11. péntek, 08:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az adózott eredmény 23,7 millió forint lett, szemben a 2005 első félévében kimutatott - egy 372 millió forintos egyszeri tétel levonásával számolt - 59,1 millió forintos veszteséggel.
A leányvállalatok közül a Fibex az első félévben a bázishoz képest már 8 százalékkal nagyobb árbevételt produkált. Ezzel együtt a költségek – részben a létszámbővítés miatt – is megugrottak, ennek ellenére a Fibex adózott eredménye már csupán kevéssel marad el a bázisidőszaki értéktől. A cseh Infinity árbevétele viszont – elsősorban a gazdaságtalan tevékenységek megszüntetése nyomán – 15 százalékkal maradt el a bázisidőszak értékétől. A társaság veszteségét üzemi szinten 62, adózott szinten pedig 70 százalékkal sikerült lefaragni. Az idei terv a nullszaldó elérése. A horvátországi Spannál hiába növekedett az árbevétel 25 százalékkal, a leányvállalat a növekvő verseny nyomán 100 millió forintot meghaladó veszteséggel zárta a félévet.
Radnóty Zoltán, a Synergon Csoport vezérigazgatója jelentős előrelépést vár az előreláthatólag októberben bevezetésre kerülő új működési modelltől, a mátrixirányítástól. Emellett a csoportszintű üzletági irányítás megerősítését tervezik, melynek köszönhetően várhatóan az anyavállalt mellett a leányvállalatok is stabilan nyereségessé válnak.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet