A szerdai drágulás után a mai napon 75 dollár fölé drágult az olaj, az árfolyam pár napja felállított rekordját közelíti. A drágulást a 2007-es kereslet várható növekedése, a tartalékok alacsony szintje és az Iránnal kapcsolatos további bizonytalanság idézte elő. Elemzők az amerikai olajtartalékok kapcsán hangsúlyozzák, hogy a hirtelen csökkenés az átmenetileg csökkenő import miatt következett be, ami hétről-hétről igen hektikusan változhat.
2006. július 13. csütörtök, 08:09
