A reggeli gyengélkedést követően magára talált a Mol és a Richter, előbbi két százalékkal 23 050 forintra, utóbbi másfél százalékkal 42 600 forintra drágult. A másik két blue chip a negatív tartományban fejezte be a délelőttöt, az OTP 1,6 az MTelekom pedig 0,6 százalékkal gyengült. Továbbra is szárnyal a BorsodChem, a felvásárlási pletykákkal megtámogatott árfolyam már öt százalékos pluszt mutat.
Lejtőn kezdték a mai kereskedést a fontosabb európai tőzsdeindexek. A londoni Footsie 0,4 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni az első percekben, a párizsi CAC 0,5 százalékkal került lejjebb, a frankfurti DAX mutatója pedig 0,6 százalékkal esett.
Emelkedik Londonban az olaj ára, miután az észak-koreai rakétakísérletek miatt amúgy is ideges piac arra számít, hogy az üzemanyag-készletek jelentős csökkenéséről számolnak ma be az Egyesült Államokban.
Kolba Miklós, az ING devizakereskedője nem számít jelentősebb elmozdulásra a ma a forintpiacon, a szakember szerint 279-281 forintos sávban mozoghat az euró. A forgalom nem mondható magasnak, a forint egyelőre a többi feltörekvő piaci devizával mozog együtt. A dollár erősödött, a zöldhasút 219,40-en jegyezték reggel, ami közel másfél forintos változásnak felel meg a tegnap esti 218 forintos szinthez képest.
Vita alakult ki az Európai Bizottság (EB) tagjai között a roamingdíjak letörésével kapcsolatban, egyesek ugyanis inkább a telefonálókat védenék, és van, aki ettől a versenyképességet félti.
A július 1-ével uniós elnöki hivatalát elkezdő Finnország egyik első konkrét javaslata az lesz, hogy emeljék meg az alkoholos italok jövedéki adóját a tagországokban - értesült az Euobserver.
Az adószintek harmonizálását propagáló Helsinki már július 11-én beterjeszti a minimális adószintről szóló javaslatát az uniós pénzügyminisztereknek. Az adóemelés mindenek előtt a tömény italokat érinti majd.
Júniusban 60,7 pontot tett ki az eurózóna szolgáltatási szektorának beszerezési menedzserindexe (PMI), ami hat éve nem látott szintet jelent - derül ki egy ma megjelent felmérésből.
A mobiltelefonok külföldi használatának díjaival bővült a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) Tantusz portálja. Az NHH közleménye szerint a www.tantusz.nhh.hu oldalon mostantól a külföldi mobiltelefon-használat, a roamingolás költségeiről is hiteles tájékoztatást kaphatnak az érdeklődők.
Az olasz-holland Perfetti Van Melle vállalat tulajdonába került a sokak szerint magát Spanyolországot jelképező, de valójában katalán Chupa Chups nyalókamárka - jelentette be a La Vanguardia katalán napilap. A 400 millió eurósra tehető ügylet révén a Chupa Chups egy cégbe került a Mentos és a Frisk márkákkal. Az 53 éves Chupa Chups érdekessége az volt, hogy logóját Salvador Dali tervezte, és idővel az egyik legismertebb spanyol márkanévvé vált.
Az első négy-öt hónapban érezhetően csökkentek az átlagos fogyasztói árak az ACNielsen piackutató vállalat által vizsgált legnagyobb forgalmú élelmiszertermék-csoportokban, és a vegyi áru négy legnagyobb forgalmú kategóriájában. Tavaly óta fokozatosan csökken a friss sertés húskészítmények átlagos fogyasztói ára, de kevesebbe kerülnek a táblás csokoládék és néhány sajt is. A legkeresettebb háztartási vegyi áruk körében egyes tisztítószerek olcsóbbak lettek, mások drágultak. A pelenka inkább stagnál, míg a dezodor minden fajtájának ára lejjebb ment.
A mai kereskedési napon is folytatja szárnyalását a BorsodChem, a papírok az elmúlt egy hónapban már közel 30 százalékkal értékelődött föl. A Concorde Call szerint az erősödést fundamentálisan semmi nem indokolja, sőt, a magas olajár kifejezetten kedvezőtlen a cég számára. A feltörekvő piacokat sújtó tőkekivonás ellenére bemutatott száguldás mögött piaci pletykák szerint egy esetleges felvásárlási sztori lehet. Erről már akkor volt szóbeszéd, amikor a cég élén vezetőváltás történt. A BorsodChem a délelőtt folyamán négy százalékkal egészen 2730 forintig drágult.
A Zwack Unicum Nyrt. és Kerényi Péter kommunikációs igazgató közötti együttműködést a felek "megváltozott alapra helyezik" - közölte a tőzsdei társaság.
