BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összeül a Fed: zuhan a tőzsde, erősödik a dollár

Izgalmasnak ígérkeznek a következő napok a dollár piacán, ma kezdődik ugyanis a Fed két napos kamatmeghatározó ülése.

2006. június 28. szerda, 08:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elemzők szinte biztosra veszik, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed nem szakítja meg kamatemelési sorozatát, és zsinórban 17. alkalommal is az irányadó kamat emelése mellett dönt, amely így 5,25 százalékra emelkedhet - írja a Reuters. Szokás szerint nem is igazán a kamatdöntés, sokkal inkább a kommentár miatt van izgulnivalójuk a devizapiaci szereplőknek, a kommentárokból ugyanis következtetni lehet a Fed következő időszaki - augusztusi - kamatdöntésére.
A várható kamatemelés miatt az amerikai tőzsde rég látott mértékben zuhant a tegnapi napon, a dollár pedig erősödni kezdett. Az amerikai fizetőeszköz a jen ellen például két hónapos csúcsra, 116,25-ig erősödött.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet