BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lefelé tartottak az exportőrök

Csekély nyereséggel zárt a japán részvénypiac, a Nikkei 0,1 százalékkal erősödött, és 15 171 ponton - június 6-óta a legmagasabb értéken - fejezte be a kereskedést.

2006. június 27. kedd, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Emelkedéssel zártak az acélgyártók, ami a szektor konszolidációjával kapcsolatos optimista várakozásoknak volt köszönhető. Lefelé tartottak viszont az exportőrök, a társaságok nyereségnövekedését visszavetheti a FED várható kamatemelése nyomán bekövetkező esetleges további dollárerősödés. A FED június 29-én szakértők szerint az irányadó kamat 5,25 százalékra történő emeléséről fog dönteni.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet