BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

New York baj nélkül megúszta

A kezdeti süllyedés után nagyobb baj nélkül fejezték be a tegnapi napot a New York-i indexek, a Dow 0,4 százalékkal 11428 pontra, a Standard & Poor's 500 0,3 százalékkal 1294 pontra emelkedett, miközben a Nasdaq 0,2 százalékkal 2238 pontra süllyedt.

2006. május 16. kedd, 08:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai eséssel szemben kialakuló irányt a nyersanyagárak csökkenése motiválta; a befektetők szerint az esetleg enyhülő inflációs nyomás lehetővé teszi a kamatemelési ciklus befejezését. Jól szerepeltek a kamatokra érzékeny szektorok, a pénzügyi társaságok és a közszolgáltatók. Lefelé tartott viszont az olajszektor, miután az olaj jegyzése 70 dollár alá süllyedt. Csökkent az Exxon és a Valero Energy árfolyama.
Tokióra nem ragadt át az optimizmus, zárás előtt nem sokkal a Nikkei 225 több mint 2 százalékos gyengülésnél tartott.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet