BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz a Molé az Udmurtnyefty?

Noha a Mol adta a legmagasabb ajánlatot az oroszországi Udmurtnyeftyre, valószínűleg a legalacsonyabb licittel harcba szálló Gazprom veheti meg a TNK-BP eladásra kínált leányvállalatát - értesült a Vedomosztyi.

2006. május 16. kedd, 11:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tranzakcióval kapcsolatban februárban még 3 milliárd dolláros eladási ár jelent meg, ami azóta piaci pletykák szerint 4 milliárd közelébe emelkedett. Szakértők az ügylet kapcsán komoly esélyesnek tartották a Molt, így a Bloomberg által közölt hír csalódást keltő a befektetők számára, amit az olajpapír délelőtti mélyrepülése is mutat. A Mol árfolyama jelenleg 4,5 százalékos zuhanást követően 24160 forinton áll.
Az olajkitermelő vállalatért a kínai Sinopec és egy indiai társaság is harcba szállt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet