BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedő nyersanyagárak, veszteségek a tőzsdéken

A kereskedési idő második felében az addig fölfelé tartó nyugat-európai indexek esésnek indultak, ami az emelkedő olajárnak, és az Európai Központi Bank azon, a részvénypiacok számára kedvezőtlen megállapításának volt betudható, amely szerint a jelenlegi európai kamatszint túlzottan alacsony.

2006. május 11. csütörtök, 19:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szakértők szerint az európai részvénypiac számára az ECB további kamatemelése, a dollár gyengülése, és az emelkedő olajár nem sok jót tartogat a következő időszakban. A délutáni pesszimista hangulat ellenére eredményes napot zártak a bányavállalatok és az olajtársaságok, erősödött a BHP Billiton, a Rio Tinto Group, a Total és a BP. Az emelkedő nyersanyagárakra reagálva a Goldman Sachs megemelte a bányavállalatok 2007-es nyereségére vonatkozó várakozását. Fölfelé mozdult a ING árfolyama is, miután a társaság első negyedéves eredménye felülmúlta a várakozásokat. Gyengén szerepeltek viszont a távközlési részvények, ami elsősorban a Deutsche Telekom első negyedéves jelentésének volt betudható. Az olajpapírok az energiahordozó drágulásával párhuzamosan erősödtek.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet