Szakértők szerint az európai részvénypiac számára az ECB további kamatemelése, a dollár gyengülése, és az emelkedő olajár nem sok jót tartogat a következő időszakban. A délutáni pesszimista hangulat ellenére eredményes napot zártak a bányavállalatok és az olajtársaságok, erősödött a BHP Billiton, a Rio Tinto Group, a Total és a BP. Az emelkedő nyersanyagárakra reagálva a Goldman Sachs megemelte a bányavállalatok 2007-es nyereségére vonatkozó várakozását. Fölfelé mozdult a ING árfolyama is, miután a társaság első negyedéves eredménye felülmúlta a várakozásokat. Gyengén szerepeltek viszont a távközlési részvények, ami elsősorban a Deutsche Telekom első negyedéves jelentésének volt betudható. Az olajpapírok az energiahordozó drágulásával párhuzamosan erősödtek.
