Pozitív fordulatra számít idén a Rába gazdálkodásában a cég menedzsmentje - válaszolt egy részvényesi kérdésre Pintér István vezérigazgató a társaság mai közgyűlésén. Hozzátette: az első három hónapban folytatódtak a tavalyi utolsó negyedév kedvező folyamatai. Pintér ugyanakkor ennél többet nem kívánt elárulni a gyorsjelentés május 10-i megjelenése előtt.
A részvényesek a szokásos menetrendnek megfelelően elfogadták a 2005-ös éves beszámolót. A tulajdonosok megszavazták továbbá a menedzsment opciós programot is, amelynek keretében a Rába 50 vezetője három év alatt összesen 1,9 millió részvény megvásárlására jogosult. Az opciók lehívási árfolyama nem ismert. Az opciókat három részletben, 2007-ben, 2008-ban és 2009-ben, a februártól júliusig terjedő időszakban lehet lehívni. A lehívás feltétele, hogy a lehívást megelőző fél év során a Rába-részvények bármely 20 napos tőzsdei átlagára meghaladja rendre az 1000, az 1500, illetve a 2000 forintot. (Röviddel dél után a Rába-papírok 2,5 százalékos veszteséggel 790 forinton forogtak a BÉT-en.)
Az igazgatóság ehhez kapcsolódóan felhatalmazást kapott zártkörű alaptőke-emelésre és sajátrészvény-vásárlásra az alaptőke 10 százalékáig. A részvényvásárlás minimális árfolyama az előző napi tőzsdei átlagár mínusz 10 százalék, maximális árfolyama pedig az előző napi tőzsdei záróár plusz 10 százalék. (Az eredeti közgyűlési javaslatban minimum árként az aznapi nyitókurzus, maximumként pedig aznapi átlag plusz 10 százalék szerepelt.)
