BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az olaj mozgatta Amerikát

A kissé visszaeső olajárak lefelé húzták a New York-i indexeket, de csak jelzésszerűen.

2006. április 25. kedd, 08:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az olajszektorhoz kapcsolódó társaságok papírjai a fekete arany árának csökkenése, a gyógyszerszektor pedig egy, a Merck elleni kedvezőtlen bírósági döntés miatt esett. Másfelől azonban az energiaköltségek mérséklődése általában kedvezően hatott a vállalati profitokra, ami ellensúlyozni tudta e két szektor gyengélkedését. Az ExxonMobil 1, a ConocoPhillips pedig 3,7 százalékot veszített, ami az S&P indexen belül a legnagyobb esés volt.
A Dow Jones - miután a múlt héten hat éves csúcson volt - 0,1 százalékot veszített és zárásra 11 336,32 ponton állapodott meg (a Nasdaq és az S&P ugyancsak a múlt héten napközben ötéves csúcsokat ért el). A Standard & Poor's 0,24, a Nasdaq pedig 0,4 százalékos veszteséggel zárta a napot. A Merck 1,1 százalékot veszített miután egy texasi bíróság úgy találta, hogy a társaság Vioxx fájdalomcsillapítója felelős egy 71 éves páciens haláláért.
Zárás után a Sun Microsystems papírja 6,2 százalékkal erősödött, miután bejelentették, hogy a távozik posztjáról Scott McNealy vezérigazgató. Még a „rendes” kereskedésben esett a Ford Motor 4,9 százalékot - a papír napközben hároméves mélypontra is süllyedt -, General Motors pedig 1,6 százalékot.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet