A BUX 0,23 százalékos gyengüléssel indult, ez az első öt perc végére csaknem megkétszereződött (-0,42 százalék). Az esést egyértelműen a Mol részvénye vezeti, az olajpapír a nyitáskori 0,56 százalékos veszteséget öt perc alatt 1,52 százalékra duzzasztotta. (Az olajpapírra adott ajánlást a tegnapi hasonló lépés után ma újabb elemző rontotta.)
A többi blue chip nyugodtan viselkedik, az Egis tartja 1,18, az MTelekom pedig 0,1 százalékos nyereségét, míg az OTP 0,36 százalékos, illetve a Richter 0,21 százalékos veszteségét.
