BUX 139228.75 -0,05 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Enyhe esésben az amerikai piacok

A hétfőinél kissé gyengébben zártak az amerikai tőzsdék, emögött alapvetően a Fed nyíltpiaci bizottságának első, Ben Bernanke vezette kétnapos ülésével kapcsolatos kivárás áll.

2006. március 28. kedd, 08:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piac arra számít, hogy a hétfő délután kezdődött ülés iránymutatást ad a kamatok alakulását illetően, s jelzések is érkezhetnek a szigorítási ciklus hosszúságáról. A piacnak ugyanakkor a Greenspan-szótár bezárása után neki kell fogni a Bernanke-szótár összeállításának. A bizottság döntése és közleménye kedden késő délután, 19,15 órakor lát napvilágot.
A Dow Jones 0,26 százalékkal vékonyodott, záráskor 11 250,11 ponton állt, az S & P's 500 index 0,10 százalékkal gyengült, a Nasdaqot viszont kissé felfelé húzták a tech-papírok, így 0,12 százalékos erősödéssel 2315,58 ponton zárt. A befektetők attól tartanak, hogy a kamatok további emelése lassítja a gazdasági növekedést és kedvezőtlen hatást gyakorol a vállalati eredményekre. A kamat-érzékeny papírok esésnek is indultak, az American International Group 0,4 százalékkal gyengült.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet