Tavaly a kedvezőtlen tarifaszabályozás következtében a társaság engedélyesi tevékenységből származó eredménye romlott az előző évihez képest, a menedzsment által végrehajtott költségcsökkentő és hatékonyságjavító lépések nyomán azonban a működési költségeket sikerült csökkenteni - derül ki a Démász felügyelő bizottságának (fb) az igazgatóság tevékenységére vonatkozó vizsgálatából. Emellett a D-Energia Kft. révén folytatott szabadpiaci villamosenergia kereskedelem, valamint az optimalizált beruházási tevékenység az előző évet meghaladó eredményt hozott. A társaságcsoport folytatja a jövő évi évi teljes piacnyitásra történő felkészülést, ennek keretében jogilag szétválasztják az engedélyesi tevékenységeket. A kedvező pénzügyi mutatók mellett az elosztási tevékenység legfontosabb mutatója is tovább javult, a hálózati veszteség értékét sikerült 9,73 százalékra szorítani.
A tavalyi üzleti év lezárásához kapcsolódó dokumentumok, a könyvvizsgáló tartalmi korlátozás nélküli hitelesítő záradéka alapján az fb szerint a menedzsment a törvényi kötelezettségeknek és a közgyűlés által hozott határozatoknak megfelelően vezette a társaságot, és azt javasolja a közgyűlésnek, hogy fogadja el a DÉMÁSZ Nyrt. és a Társaságcsoport 2005. évi beszámolóját és az azokban foglalt mérleget és eredménykimutatást, az előterjesztésnek megfelelően. Az fb egyetért az igazgatóság részvényenként bruttó 1280 forintos osztalékindítványával, és javasolja a közgyűlésnek, hogy az osztalékkal csökkentett eredményt helyezze eredménytartalékba.
