BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres volt a Démász racionalizálása

A menedzsment eredményesen csökkentette a költségeket a Démásznál, az fb támogatja az 1280 forintos osztalékot.

2006. március 16. csütörtök, 11:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly a kedvezőtlen tarifaszabályozás következtében a társaság engedélyesi tevékenységből származó eredménye romlott az előző évihez képest, a menedzsment által végrehajtott költségcsökkentő és hatékonyságjavító lépések nyomán azonban a működési költségeket sikerült csökkenteni - derül ki a Démász felügyelő bizottságának (fb) az igazgatóság tevékenységére vonatkozó vizsgálatából. Emellett a D-Energia Kft. révén folytatott szabadpiaci villamosenergia kereskedelem, valamint az optimalizált beruházási tevékenység az előző évet meghaladó eredményt hozott. A társaságcsoport folytatja a jövő évi évi teljes piacnyitásra történő felkészülést, ennek keretében jogilag szétválasztják az engedélyesi tevékenységeket. A kedvező pénzügyi mutatók mellett az elosztási tevékenység legfontosabb mutatója is tovább javult, a hálózati veszteség értékét sikerült 9,73 százalékra szorítani.
A tavalyi üzleti év lezárásához kapcsolódó dokumentumok, a könyvvizsgáló tartalmi korlátozás nélküli hitelesítő záradéka alapján az fb szerint a menedzsment a törvényi kötelezettségeknek és a közgyűlés által hozott határozatoknak megfelelően vezette a társaságot, és azt javasolja a közgyűlésnek, hogy fogadja el a DÉMÁSZ Nyrt. és a Társaságcsoport 2005. évi beszámolóját és az azokban foglalt mérleget és eredménykimutatást, az előterjesztésnek megfelelően. Az fb egyetért az igazgatóság részvényenként bruttó 1280 forintos osztalékindítványával, és javasolja a közgyűlésnek, hogy az osztalékkal csökkentett eredményt helyezze eredménytartalékba.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet