BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bernanke lebeszéli a Dow Jones-t?

A várható újabb kamatemelés lefelé húzta az indexet.

2006. február 14. kedd, 08:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetők arra számítanak, hogy a Fed új elnöke, Ben Benanke ezen a héten szenátusi meghallgatásával megkezdi az újabb kamatemelés(ek)hez vezető út verbális kikövezését. E kilátások, valamint az infláció ezek nyomán várható emelkedésétől való félelmek nyomán a piacok márciusra már beárazták az újabb szigorítást, valamint megkezdték a májusi vagy júniusi emelés beárazását is.

A Dow Jones 0,24 százalékkal gyengébben zárt hétfőn, a csengetéskor 10 892,32 ponton állt, a Nasdaq 0,98, az S & P's 500 pedig 0,33 százalékot veszített. Az esést a technológiai papírok, közöttük is a Google 4,7 százalékos gyengüléssel vezette. Nem sokkal maradt el a web-kereső papírjától a Microsoft és az IBM sem, amelyek több mint egy-egy százalékos veszteséget hoztak.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet