A Nikkei 1,85 százalékos veszteséggel zárt kedden, ez az utóbbi négy hét legnagyobb esése. A bukta mögött alapvetően az exportőrök papírjainak az erős jen miatti esése áll. Emellett a japán deviza jegyzése profitkivétre is sarkallta a befektetőket.
A fő index 16 124,35 ponton fejezte be a kereskedést, a több mint 300 pontos veszteség tavaly december 14. óta a legnagyobb esés. A szélesebb Topix index is kitett magáért és 1,54 százalékkal gyengült. A Honda 4,8, a Toyota Motor 2,1 százalékkal vékonyodott, a Sumitomo Mitsui pénzögyi csoport pedig 3,3 százalékot veszített.
