BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árammal és széndioxiddal is lehet majd üzletelni a tőzsdén

A BÉT idei évét értékelte mai sajtótájékoztatóján Szalay-Berzeviczy Attlia. A tőzsde elnöke elmondta, a tavalyi 11,6 milliárd forintról 18,6 milliárd forintra emelkedett a napi átlagos részvényforgalom. T

2005. december 29. csütörtök, 11:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Többek között ennek is köszönhetően a BÉT Rt. eredménye megduplázódott, és megközelítette a 2 milliárd forintot.
Idén a 4-6 új részvény bevezetésről szóló ígéretekhez képest mindössze egyetlen új cég papírjai jelentek meg a tőzsdén, ám a remények szerint - köszönhetően például a GKM támogatásnak - jövőre négy bevezetés várható.
A származékos piacon jelentős termékfejlesztésekre készül 206-ban a tőzsde. Az aranyról és az urali olajkontraktusokról már sokat lehetett hallani, e mellett azonban tervezik még származékos áram, és széndioxid termékek bevezetését is.
Jövőre nagyobb hangsúlyt kap majd a nemzetközi integráció, aminek keretében például szorosabbra fűzik a kapcsolatot a bécsi tőzsdével.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet