BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bankok, előre!

Két rövid megingástól eltekintve a végig pluszban volt a BUX a mai kereskedésben.

2005. december 27. kedd, 16:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BÉT irányadó mutatója végül 0,7 százalékos pluszban, vagyis 20 878 ponton zárt. A vezető négyesfogat tagjai felemásan szerepeltek. A Mol 1,2 százalékkal 20 030 forintra hízott, az OTP pedig 2,2 százalékos többlettel 7030 forinton végzett. A Magyar Telekom és a Richter ugyanakkor gyengült, előbbi 0,2 százalékos veszített értékéből, így 954 forinton nyit holnap, a gyógyszerpapír árfolyama 38 450 forinton állt meg, ami 1,5 százalékos süllyedést tükröz. A Richter gyenge szereplése a szektortárs piacát nem érintette, az Egis 2,7 százalékos erősödése 22 800 forintos záróárat eredményezett. A gyógyszerpapírokkal ellentétben a bankrészvények azonos irányban haladtak, az OTP mellett ugyanis erősödni tudott az FHB és az IEB is, 0,6, illetve 4,6 százalékkal.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet