BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Botrány után ellenőrzést követel a Húscéh

A magyar élelmiszerkönyvi szabályozás hiányossága, hogy nem írja elő kötelezően a gyártó nevének feltűntetését, holott ez a fogyasztó számára is hasznos információt adna - hangoztatták mai sajtótájékoztatójukon a Húscéh vezetői.

2005. október 25. kedd, 10:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szakemberek emlékeztettek arra, hogy a közelmúltban ezer tonna emberi fogyasztásra nem alkalmas hús érkezetett az országba és feltették a következő kérdéseket: miért nem észlelték az esetet hatóságok? A vevőnek hogyhogy nem tűnt fel az alacsony ár? Egyúttal felhívták a figyelmet arra, hogy a korábban a vágóállat és hús termékpálya szakmaközi szerveztében működő érdekképviseletek kezdeményezték az illetékes minisztériumoknál, hogy a felügyelő hatóságok a piacon összehangolt ellenőrzést vezessenek be. Ez összhangban volt a kormány feketepiac visszaszorítására irányuló programjával, a munka júliusban el is kezdődött, ám azóta leállt, holott - hangoztatták a szakemberek - a tisztességtelenül tevékenykedő forgalmazókat csak tettenéréssel lehet kiszűrni.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet