A szakemberek emlékeztettek arra, hogy a közelmúltban ezer tonna emberi fogyasztásra nem alkalmas hús érkezetett az országba és feltették a következő kérdéseket: miért nem észlelték az esetet hatóságok? A vevőnek hogyhogy nem tűnt fel az alacsony ár? Egyúttal felhívták a figyelmet arra, hogy a korábban a vágóállat és hús termékpálya szakmaközi szerveztében működő érdekképviseletek kezdeményezték az illetékes minisztériumoknál, hogy a felügyelő hatóságok a piacon összehangolt ellenőrzést vezessenek be. Ez összhangban volt a kormány feketepiac visszaszorítására irányuló programjával, a munka júliusban el is kezdődött, ám azóta leállt, holott - hangoztatták a szakemberek - a tisztességtelenül tevékenykedő forgalmazókat csak tettenéréssel lehet kiszűrni.
