BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forintpiac: mi lesz az aukció után?

Kereskedők alapvetően az euró forinttal szembeni erősödését várják.

2005. szeptember 29. csütörtök, 09:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankközi forintpiacon tegnaphoz képest tulajdonképpen nem sok változás történt, az euró a nyitáskori 249,20 forintról 249,80 forintra erősödött, az államháztartással és az eurócsatlakozással összefüggő hírcsokor hatásai tartják magukat, s még jó ideig tartani is fogják. Kolba Miklós, az ING kereskedője szerint a következő nagy target a 251 forintos jegyzés lehet.
Ma 5 és 10 éves aukció lesz, a kereskedő úgy véli sikerrel, aminek nyomán a forint 249-ig korrigálhat, 248,50 alá nem megy az euró és alapvetően az euró erősödése lesz a fő tendencia. A nagy korrekció tegnap vélhetően lezajlott, néhány befektető azonban még most értékeli át a pozíciókat, esetleg megvárja a mai aukciót. A régió egyelőre nem mozdult a tegnapi budapesti hírekre. A dollár gyengülése némi kompenzációt jelenthetett a forint lejtőre kerülésében, az amerikai devizát 206,80/90 forinton jegyezték.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet