BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nekilódul az olajár?

Az olaj hordónkénti ára 67 dollár fölé emelkedett a Rita elnevezésű hurrikántól való félelmek erősödése miatt, ami felülmúlta az OPEC-nek a termelés növelésére irányuló döntését.

2005. szeptember 21. szerda, 09:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai könnyűolaj hordóját novemberi lejártra 67,50 dolláron jegyezték, ez 1,30 dolláros emelkedés a keddi 2 százalékos esést követően. A drágulás mögött az újabb hurrikán-veszély áll, ezúttal a 4. kategóriás Rita - amelynek ereje hozzávetőleg megegyezik a nemrég levonult Katrináéval - fenyegeti a tengerszint alatti mexikói-öbölbeli szigeteket és a finomítókapciásokat. Az októberi kontraktusok még 67 dollár alatt vannak, 66,23 dollár a jegyzés. A Brent fajta hordója a londoni jegyzés szerint 65,35 dollárba kerül.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet