BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lejtőn a forint

Lefelé indult a forint, az elmúlt napok herce-hurcái nem tettek jót az árfoyamnak. A hurrikán és a költségvetési gondok a felelősek mindezért.

2005. szeptember 21. szerda, 10:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar deviza a nyitáskori 246,10 forintos eurójegyzésről 246,90 forintig gyengült, igaz később enyhén korrigált. Az ING kereskedője szerint ezért alapvetően a zloty gyengülése felelős, de a Fed kamatemelésének és az idei költségvetés körüli Eurostat-Almunia herce-hurcának is alaposan benne van a keze. Az amerikai kamatkülönbözetnek az amerikai kamatemelés okozta szűkülése okozhat dollár/forint pozíciózárásokat. Kereskedők szerint egyelőre levegőt vesz a piac, lényegesebb makroadat csak a jövő héten várható (a külkereskedelmi és a folyó fizetési mérleg), addig feltehetően a tingli-tangli lesz a fő mozgás.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet