A magyar deviza a nyitáskori 246,10 forintos eurójegyzésről 246,90 forintig gyengült, igaz később enyhén korrigált. Az ING kereskedője szerint ezért alapvetően a zloty gyengülése felelős, de a Fed kamatemelésének és az idei költségvetés körüli Eurostat-Almunia herce-hurcának is alaposan benne van a keze. Az amerikai kamatkülönbözetnek az amerikai kamatemelés okozta szűkülése okozhat dollár/forint pozíciózárásokat. Kereskedők szerint egyelőre levegőt vesz a piac, lényegesebb makroadat csak a jövő héten várható (a külkereskedelmi és a folyó fizetési mérleg), addig feltehetően a tingli-tangli lesz a fő mozgás.
