A kontinens piacai csaknem kivétel nélkül felfelé nyitottak, és nem is csak jelzésszerű volt az erősödés. A Footsie 0,41, a DAX 0,48, a CAC 40 pedig 0,35 százalékos nyereséggel kezdte a kereskedést. Követték őket a kisebb piacok is, Brüsszelben 0,22, Stockholmban 0,38, Amszterdamban pedig 0,29 százalékos vastagodással indult a nap. A nyitás utáni percekben az indexek növekvő erősödést mutattak, csak Oslo és Milánó volt vesztésben.
