A forint az infláció közzétételét követő erősödését tartja, az európai devizát 246,80 körül jegyzik, néha-néha 247 forint fölé kukkant, de ez nem komoly. Lényegesen érdekesebb pályát mutat a forint/dollár: vártnál kedvezőbb amerikai külkereskedelmi adatok nyomán az amerikai fizetőeszköz erősödött az euróval szemben, ami a forintjegyzésben is meglátszik.
A forintot nem befolyásolják regionális hatások, a sokáig kiskutyaként követett zloty belpolitikai okok miatt önállóan gyengül, a magyar fizetőeszköz nem megy vele.
Misik Sándor, a Hamilton kereskedője középtávon a forint fokozatos gyengülésére számít, ahogy csökken a kamatszint (a várakozások szerint hétfőn 6,75 százalékra), a kevésbé kockázattűrő befektetők úgy bizonytalanodhatnak el.
