Június 29-én, az Arago Ingatlanfogalmazó és Tanácsadó Rt. tart közgyűlést, ahol a napirend szerint döntenek a társaság kiválás útjáan történő átalakulásáról.
Az Arago Befektetési Holding a 3 milliárd 600 millió forintos tavalyi veszteség ellenére fizet osztalékot: összesen 331 millió forintot fordít erre eredménytartalékából és még így is 11 milliárdnyi marad e rovatban (a saját tőke összege a kifizetés után 26 milliárd forint).
Az Arago számára 2004 – mint a rendes éves közgyűlési beszámoló jellemezte – a pozíciózárás éve volt. Eladták a BÉT-ben és a BÁT-ban szerzett részesedést és előkészítették a Pick eladását is. A tavaly 5,6 milliárdos veszteséget elszámolt szalámigyártó nagyban felelős az Arago veszteségéért - írta korábban a NAPI Gazdaság - , eladása a közgyűlési anyag szerint a 2005-ös évet további 4,63 milliárd forintos veszteséggel terheli meg. Ugyanakkor a 18 milliárd forintos saját tőkével rendelkező Forrás Rt.-ben meglévő 88 százalékos Arago-befolyás a holdingnak lehetőséget biztosít a további felvásárlási akciókra.
