BUX 139618.92 0,55 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli közgyűlést tart az Arago

Június 28-ra hívták össze az Arago Befektetési Holding Rt. rendkívüli közgyűlését, ahol az alapszabály módosítását is napirendre tűzik (kiegészítik az alaptőke készpénz ellenében való felemelésére vonatkozó részletes szabályokkal.

2005. május 25. szerda, 08:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Június 29-én, az Arago Ingatlanfogalmazó és Tanácsadó Rt. tart közgyűlést, ahol a napirend szerint döntenek a társaság kiválás útjáan történő átalakulásáról.
Az Arago Befektetési Holding a 3 milliárd 600 millió forintos tavalyi veszteség ellenére fizet osztalékot: összesen 331 millió forintot fordít erre eredménytartalékából és még így is 11 milliárdnyi marad e rovatban (a saját tőke összege a kifizetés után 26 milliárd forint).
Az Arago számára 2004 – mint a rendes éves közgyűlési beszámoló jellemezte – a pozíciózárás éve volt. Eladták a BÉT-ben és a BÁT-ban szerzett részesedést és előkészítették a Pick eladását is. A tavaly 5,6 milliárdos veszteséget elszámolt szalámigyártó nagyban felelős az Arago veszteségéért - írta korábban a NAPI Gazdaság - , eladása a közgyűlési anyag szerint a 2005-ös évet további 4,63 milliárd forintos veszteséggel terheli meg. Ugyanakkor a 18 milliárd forintos saját tőkével rendelkező Forrás Rt.-ben meglévő 88 százalékos Arago-befolyás a holdingnak lehetőséget biztosít a további felvásárlási akciókra.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet