BUX 139473.61 0,45 %
OTP 45680 0,84 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP miatt csappant meg a BUX többlete

A BUX - egy rövid, délelőtti negatív kilengés után - fokozatosan talált magára. A nap végére az OTP-nek betudhatóan kissé lekonyult a grafikon: a BÉT indexe - amely napközben 16 600 közelében tetőzött - 16 504,70 ponton fejezte be a kereskedést, a csütörtöki záróértéknél 0,9 százalékkal feljebb.

2005. május 20. péntek, 17:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A blue chipek közül a Magyar Telekom 10 milliárdos kiemelkedő forgalom mellett - amelynek több mint a fele délelőtt, három kötésben történt - 868 forinton fejezte be a napot, 0,7 százalékos növekedést realizálva. A Mol - 1,7 százalékos drágulással - 7,5 milliárdos forgalom mellett 15 425 forinton zárt. A Richter a csütörtöki süllyedést folytatva 0,8 százalékos csökkenéssel 24 495 forinton állapodott meg.

Bár csütörtökön az Egis 390 forintot esett, a mai napon magára talált és 440 forinttal, azaz 2,7 százalékos javulással 16 950 forinton zárt. A nap érdekessége az OTP volt: stabilan felfelé menetelő periódus után a kereskedés végén - a zárás előtt három másodperccel, egy 54 millió forintos kötésnek köszönhetően - hirtelen 6400 közeléből leesett a részvények árfolyama. A 6300-on záró bankpapír napi összehasonlításban még így is 1,2 százalékos növekedést produkált. A BorsodChem csekély csökkenéssel 2130 forinton húzta le a redőnyt hétvégére.

A technológiai részvények piacán az Antenna fél százalékkal, az Econet 1,64 százalékkal esett, a Synergon 1,1 százalékkal került feljebb, míg a Freesoft árfolyamát az amerikai leányvállalat megalapítása sem mozgatta meg.

Ember Zoltán
Ember Zoltán

Ez is érdekelhet