A pozitív amerikai és japán zárás után nem annyira meglepő módon nyereséggel nyitottak az európai tőzsdék. Mindhárom fő nyugat-európai index 0,4 százalékot némiképp meghaladó erősödéssel indult, s ezt a nyitás utáni percekben növelték is. A kisebb börzék követték a trendet, így többek között Stockholm, Amszetrdam és Zürich is felfelé indult el.
