A Magyar Telekom Rt. idei első negyedéves csoportszintű üzleti eredménye 31,8 milliárd forintot tett ki, ami 19,6 százalékos növekedés az egy évvel korábbi hasonló időszakáéhoz képest.
Az eredmény némileg jobb lett a 16,2 milliárdos elemzői konszenzusnál.
A társaság adózás előtti eredménye 24 milliárd forint volt, 22,3 százalékos növekedés egy év alatt, az adózott eredmény pedig ennél kissé gyorsabb, 22,8 százalékos bővülés nyomán 20,2 milliárd forintra emelkedett. A bevételek 1,7 százalékkal 143,6 milliárd forintra mérséklődtek. Az EBITDA 6,4 százalékkal 59,1 milliárd forintra csökkent, az EBITDA ráta 41,2 százalék volt.
A társaság az első negyedévben megvásárolta a Telekom Montenegro 51,12 százalékát a podgoricai kormánytól, valamint további 21,92 százalékot szereztek kisebbségi tulajdonosoktól, ám a társaságát eredményét csak a második negyedévtől jelenik meg a kimutatásban.
A társaság április 27-én megtartott éves rendes közgyűlésének döntése alapján egy 100 forint névértékű Magyar Telekom részvény után járó 2004. évi bruttó osztalék összege 70 forint. Az osztalékfizetés kezdő időpontja 2005. június 1. Osztalékra jogosító Magyar Telekom részvényt utoljára 2005. május 20-án lehet vásárolni a Budapesti Értéktőzsdén. A tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja 2005. május 25.
