BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nikkei is lefelé zárt

Az amerikai esés magával húzta az ázsiai piacokat is, Malajzia és Pakisztán kivételével minden ázsiai index esett.

2005. április 14. csütörtök, 08:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nikkei 225 Tokióban 0,64 százalékot veszített, az esését a Sony és a Hyundai vezette, de nem segítettek gyorsjelentések, valamint az USA-ból érkező hírek sem. Az irányadó index 11 563,17 ponton fejezte be a kereskedést, ez február 24 óta a legalacsonyabb érték. A szélesebb Topix 1168,42 ponton zárt, ami 0,68 százalékos veszteség. A chipgyártók ugyancsak lefelé húzták az indexeket, a világ másodikja, a Tokyo Electron 0,8 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. A BHP Billiton és a Posco az acélárak esése miatt tudott hozzájárulni a veszteségekhez.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet