BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már beárazták a forintot?

A bankközi devizapiac forint szekciójában alig volt forgalom csütörtökön, a befektetők láthatóan már beárazták a hétfői kamatcsökkentést.

2004. december 16. csütörtök, 17:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár a nemzetközi devizapiacon zajlott az élet (elsősorban az euró/dollár piacon az Egyesült Államokban napvilágot látott makroadatoknak köszönhetően), a forint szekcióban igazából semmi érdemleges nem történt. Az euró jegyzése a tegnapi szinthez képest mintegy fél forinttal 246,00/20 forintig drágult, míg a dollár árfolyama 185,00/20 forintra módosult. A piacon nem látszottak az idegesség jegyei, a befektetők már beárazták, hogy hétfőn kamatot vág a monetáris tanács - a legvalószínűbbnek továbbra is az 50 bázispontos forgatókönyv tűnik.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet