BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberben újra diákhitel-kötvény

A Diákhitel Központ Rt. a következő 5-6 évben több száz milliárd forintos forrás bevonását tervezi, emiatt hosszabb távon meg kíván jelenni a külföldi értékpapírpiacon is - mondta el Csillag Tamás vezérigazgató, a BÉT intézményi befektetői konferenciáján.

2004. augusztus 26. csütörtök, 15:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A társaság azonban egyelőre még a hazai piacon tevékenykedik: nemrég lezárult első kötvénykibocsátási programja után a másodikat októberben tervezi elindítani, várhatóan 125 milliárd forint értékben. A program két évre szól majd és ennek során egy három éves, fix kamatozású kötvényt hoznának forgalomba.

A konferencián elhangzott továbbá az is, hogy az FHB idén már valószínűleg nem bocsát ki itthon papírokat, mert külföldön változatlanul jobbak a feltételek, s szó esett árról is, hogy az Államadósság Kezelő Központ második félévi nettó kötványkibocsátása csökkenni fog az első hat hónaphoz képest.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet