A BÉT 2003-as egész éves eredménye 128,8 millió forint volt, míg az idei üzleti terv 706 milliós eredménnyel számolt. Az első félév jó adatai elsősorban a hatékony gazdálkodásnak, a magas forgalomnak és a KELER-től kapott osztaléknak köszönhető. Ugyanakkor a tervezett költségek nagyobb része a második félévben jelentkezik majd. Ha a kereskedési forgalom az év hátralévő részében is az első félévhez hasonlóan magas lesz, az eredmény 160 millió forinttal növekedhet.
A részvénytársaság mérlege szerint a befektetett eszközök értéke 50 millió forint volt. A forgóeszközök között kimutatott pénzeszköz- és értékpapír-állomány a tavaly év végi 2,2 milliárdról 2,4 milliárd forintra növekedett.
A tőzsdei tevékenység bevétele az első évhez képest kedvezőbben alakult, döntően a magasabb forgalmi díjbevétel miatt. A napi átlagos részvénypiaci forgalom elérte a 10,7 milliárd forintot, a tavalyi 7,5 milliárd után.
