Délelőtt 11-kor CAC-40 1,1, a DAX és az FTSE-100 pedig 0,8 százalékos pluszban volt. A délelőtt 11 315 pont felett tetőzött BUX többlete 30 pontra apadt, így a mutató 11 205-ön állt. A blue chipek közül a Matáv 4, az OTP 10, a Richter 200 forinttal múlta felül tegnapi záróértékét, míg a Mol 15 forinttal lett vékonyabb.
Az elemzőknek is kellemes csalódást okozott a mai makroadatsor. Meglepően jónak minősítették a 4,2 százalékos GDP-növekedést. Előzetesen 3,6 százalék körüli bővülést vártak a szakértők. Különösen jónak ítélték a mintegy 19 százalékos növekedést a beruházások terén különösen annak fényében, hogy harmadekkora bővülésre sem számítottak.
A jó adatok ugyanakkor nem erősítették a forintot: az euró valamivel 251 felett, a dollár 205 alatt mozog.
A Matáv bejelentette, hogy 60 milliárd forint hitelt vesz fel a Deutsche Telekomtól (DT) az osztalék részbeni finanszírozására.
A telefontársaság ma kezdi meg a részvényenként 70 forintos osztalék kifizetését (a tőzsdén forgó részvények már osztalékszelvény nélküliek), ami összesen 73 milliárd forintot jelent, ebből 43 milliárd a fő tulajdonos Deutsche Telekomot illeti.
A tervek szerint a jövő év második felében adják át az Etyeken, hat ütemben felépülő Korda Stúdió első hat épületét. A beruházás első szakaszára mintegy 150 millió eurót fordít a Demján Sándor ás Andrew G. Vajna vezetésével létrehozandó közös vállalat.
Nem sikerült piacot szereznie kínában a SABMillernek, miután a Harbin Brewery az Anheuser-Busch ajánlatát fogadták el az ország negyedik legnagyobb sörgyáráért folytatott küzdelem során. Az amerikai Anheuser, a világ legnagyobb sörgyártója 36 százalot birtokolt már korábban is a Harbinban, míg a SABMiller 29,4 százalékot.
Májusban minden eddiginél több kőolajat termeltek ki Oroszországban, ajol az elmúlt hónapban napi 9,09 millió hordónyi fekete aranyat hoztak a felszínre. Áprilisban ez az adat 9,01 millió hordó volt. Ha a jelenlegi olajpiaci tendencia nem változik, nem lesz gond az orosz GDP-növekedéssel, hiszen tegnap a New York-i árutőzsdén újabb rekordon, 42,32 dolláron zárt az amerikai könnyűolaj jegyzése.
A hazai kutaknál nem okozott látványos forgalomcsökkenést az üzemanyagárak tempós emelkedése, ám a Shell szerint egy további, 15-20 forintos drágulás már visszavetné a keresletet.
A német statisztikai hivatal adatai szerint áprilisban a vártnál nagyobb mértékben, 0,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi értékesítés hónap/hónap alapon, ám így is 1,8 százalékkal marad el a tavaly ugyanezen időpontban mért adattól.
