BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A volt szovjet piac húzza a Richtert

Az első negyedéves adatok tükrében csak a FÁK-országokba irányuló exporttal lehet optimista a Richter Rt. vezetése: a korábban várt 10-15 százalékos növekedés helyett 15-20 százalékosra is képes lehet a társaság a régióban.

2004. május 3. hétfő, 10:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bogsch Erik vezérigazgató szerint a Richter exportjának 29 százalékát felvevő amerikai piac éves szinten a kedvező első negyedéves eredmények elenére is csak a tavalyi forgalmat hozza. Az EU-ba irányuló - euróban elszámolt - kivitel a tervek szerint idén 10 százalékkal bővül. A magyarországi értékesítésekkel kapcsolatban továbbra is pesszimista a társaság, a 15 százalékos árcsökkentés miatt a korábban 3-3,5 milliárd forint bevételkiesés feltehetően e sáv felső szélére esik.
A privatizáció kapcsán Bogsch úgy vélekedik, hogy a pénteken megjelent pályázati felhívás megnyugtathatja a befektetőket, hiszen az egyelőre csak körvonalazódó „pénzügyi instrumentumokkal” előreláthatóan egészen más befektetői kört céloznak meg, így nem várható komolyabb szakmai invesztor belépése.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet