Ma tartotta éves rendes közgyűlését a Földhitel- és Jelzálogbank Rt. Az eseményen döntés született arról, hogy a bank a jegyzett tőke legfeljebb 10 százalékáig (jelenleg ez 660 millió forint) vásárolhat "A", illetve "B" sorozatú sajátrészvényeket, azzal a megkötéssel, hogy a tíz százalék legfeljebb 70 százaléka lehet "A" sorozatú papír. A közgyűlés egy új, külső tagot is beválasztott az igazgatótanácsba, a felügyelőbizottságban pedig négy helycsere is történt. Az FHB a tavalyi év után az előzetes javaslatnak megfelelően 100 forintos osztalékot fizet részvényenként.
Gyuris Dániel, az FHB Rt. vezérigazgatója elmondta, az idei évben 2003-hoz képest 30 százalék körüli mérlegfőösszeg növekedést, 40 százalékkal magasabb adózás előtti eredményt és 42 milliárd forintnyi kamatbevételt várnak (tavaly ez az összeg 25 milliárd forint volt). A társaság állandó költségei infláció körüli mértékkel emelkednek, míg a változó költségek az üzletmenettől függően alakulnak majd. Az FHB májusban rukkol elő devizaalapú lakáshitelével, mely szintén jó eredményekkel kecsegtet.
