BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ugrásszerű növekedést vár az FHB

A Földhitel- és Jelzálogbank Rt. (FHB) mai közgyűlésén a társaság vezérigazgatója, Gyuris Dániel rendkívül jó idei eredményeket prognosztizált.

2004. április 7. szerda, 13:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ma tartotta éves rendes közgyűlését a Földhitel- és Jelzálogbank Rt. Az eseményen döntés született arról, hogy a bank a jegyzett tőke legfeljebb 10 százalékáig (jelenleg ez 660 millió forint) vásárolhat "A", illetve "B" sorozatú sajátrészvényeket, azzal a megkötéssel, hogy a tíz százalék legfeljebb 70 százaléka lehet "A" sorozatú papír. A közgyűlés egy új, külső tagot is beválasztott az igazgatótanácsba, a felügyelőbizottságban pedig négy helycsere is történt. Az FHB a tavalyi év után az előzetes javaslatnak megfelelően 100 forintos osztalékot fizet részvényenként.

Gyuris Dániel, az FHB Rt. vezérigazgatója elmondta, az idei évben 2003-hoz képest 30 százalék körüli mérlegfőösszeg növekedést, 40 százalékkal magasabb adózás előtti eredményt és 42 milliárd forintnyi kamatbevételt várnak (tavaly ez az összeg 25 milliárd forint volt). A társaság állandó költségei infláció körüli mértékkel emelkednek, míg a változó költségek az üzletmenettől függően alakulnak majd. Az FHB májusban rukkol elő devizaalapú lakáshitelével, mely szintén jó eredményekkel kecsegtet.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet