Hároméves programot indít a magyar pénzkezelési és megtakarítási kultúra fejlesztése céljából a 2003-ban alakult Öngondoskodás Alapítvány. Az első fázisban egy két részből álló kampány keretében a közép- és főiskolásokat, valamint az egyetemistákat célozzák meg - hangzott el a kampányt meghirdető sajtótájékoztatón. Az alapítvány szeretné elérni, hogy a pénzügyi ismeretek bekerüljenek a középiskolai tantervekbe.
Az idei kampány másik pillérét a könyvelő és adótanácsadói oldal bevonása jelenti: az alapítvány az ő segítségüket kéri a pénzkezeléssel foglalkozó piaci szereplők iránti bizalom erősítése céljából. A kampány olyan hagyományos kommunikációs elemeket is tartalmaz majd, mint a reklám, direkt marketing, PR. A kampány elkészítésére szóló megbízást a Sawyer Miller Group nyerte el.
Az alapítvány arra próbálja rávenni a lakosságot, hogy megtakarításaikat magasabb hozamú formákban helyezzék el. A Marketing Centrum középiskolás diákok körében végzett felmérése szerint a diákok 63 százaléka tartaná szükségesnek a pénzügy tantárgy bevezetését. Az első 5 legszükségesebb tantárgy a tanulók szerint az idegen nyelv, az informatika, a matematika, a pénzügy és az állampolgári ismeretek.
Az Öngondoskodás Alalpítványt Budapesti Értéktőzsde (BÉT) hozta létre. Az alapítvány kuratóriumában a pénz- és tőkepiac minden szektorának szereplői képviseltetik magukat: Lantos Csaba, az OTP vezérigazgató-helyettese, Horváth Béla, az Aviva Életbiztosító vezérigazgatója, Kepecs Gábor, az ÁB-AEGON vezérigazgatója, Gecser Ottó, a Credit Suisse Life & Pensions vezérigazgató-helyettese, Fatér Gyula, a Budapesti Alapkezelő Rt. vezérigazgatója, Horváth Zsolt, a BÉT vezérigazgatója, Straub Elek, a Matávelnök-vezérigazgatója, Jaksity György, a Concorde Értékpapír Rt. vezérigazgatója és Celovszki Róbert, az Erste Bank Befektetési Rt. vezérigazgatója. A kuratórium elnöke Simon András, a Deloitte Rt. elnöke. A nyílt alapítvány munkájához eddig 20 gazdasági társaság nyújtott pénzügyi és szervezeti támogatást.
