BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mikor lesz zártkörű az IEB?

A tavalyinál nagyobb osztaléknak örülhetnek az IEB-részvényesek. A bank olasz tulajdonosa azt vizsgálja milyen előnyökkel járhatna a társaság zártkörűvé alakítása.

2004. február 9. hétfő, 12:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén a banki és a konszolidált nyereséget egyaránt 8 százalékkal növelné az Inter-Európa Bank a tavalyi 1,573 milliárd forintos banki, illetve 1,979 milliárdos csoportszintű eredményhez képest. Luigi Mastrapasqua vezérigazgató tájékoztatása szerint a bank mérlegfőösszege 2004-ben 8-9 százalékkal bővülhet, míg a pénzintézet költségszintje - a tervezett négy új bankfiók megnyitása, az elektronikus csatornák fejlesztése és a bankközpont munkájának revíziója miatt - 14 százalékkal emelkedhet. Buthi Mihály, az IEB befektetői kapcsolatokért felelős vezetője szerint a San Paolo IMI tulajdonszerzését követően már zajlik a hitelintézet osztalékpolitikájának felülvizsgálata. A a vezérigazgató Buthi szavai előtt a tavalyinál is nagyobb osztalékot helyezett kilátásba.
A San Paolo szakértői jelenleg vizsgálják, hogy milyen előnyökkel járhatna a még közkézen forgó részvényekre tett esetleges ajánlat, s a társaság zártkörűvé alakítása.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet