A levélben az állt, hogy a lejárt tartozásokat az APEH köztartozás módjára fogja beszedni. Miután a hitel felmondásával fenyegető levél hatására valamennyien jelentkeztek a Diákhitel Központnál (DK) egyeztetés céljából, így az APEH-nek végül nem jutott szerep az ügyben. Februárban újabb hitelezettek számára postázhat hasonló levelet a DK. A központ ügyfeleinek száma január végén meghaladta a 156 ezret, közülük 22 ezerre tehető azok száma, akik már megkezdték korábbi hiteleik törlesztését.
