BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem száll rá az APEH a késlekedő diákhitelesekre

Elvonultak a viharfelhők azon 18 korábbi diákhitel-felvevő fiatal feje fölül, akiknek a Diákhitel Központ küldött felszólító levelet a törlesztéssel való késlekedésük miatt - értesült a NAPI Online.

2004. január 16. péntek, 11:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A levélben az állt, hogy a lejárt tartozásokat az APEH köztartozás módjára fogja beszedni. Miután a hitel felmondásával fenyegető levél hatására valamennyien jelentkeztek a Diákhitel Központnál (DK) egyeztetés céljából, így az APEH-nek végül nem jutott szerep az ügyben. Februárban újabb hitelezettek számára postázhat hasonló levelet a DK. A központ ügyfeleinek száma január végén meghaladta a 156 ezret, közülük 22 ezerre tehető azok száma, akik már megkezdték korábbi hiteleik törlesztését.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet