BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ne válogasson a dolgozó

A hazai cégek csaknem 100 százaléka ad valamilyen béren kívüli juttatást a munkatársaknak - derül ki a Fact intézetnek a Dimenzió-csoport megbízásából készült felméréséből - , a cafeteriarendszert azonban nem szeretik.

2004. január 8. csütörtök, 11:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A leggyakoribb az étkezési hozzájárulás, a hosszú távú egészségmegőrző programok támogatására kevés a példa. A 498 HR-menedzsereinek megkérdezésével elvégzett felmérésből kiderül, hogy döntően a menedzsment határoz a juttatások megoszlásáról és többnyire csekély a lehetőség az úgynevezett cafeteriarendszerre, vagyis arra, hogy a dolgozók maguk választhassanak.
Ezt azzal indokolják a megkérdezettek, hogy ha a munkatársakra lenne bízva a döntés, akkor kevésbé érvényesülnének a hosszú távú érdekek. A juttatások zöme ily módon a ruházkodási és az étkezési hozzájáruláshoz hasonlóan azonnal készpénzesíthető lenne.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet