BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A rekordmélységből is lefelé visz a dollár útja

Az amerikai fizetési mérleg adat magyar idő szerint kora délutáni megjelenése előtt tovább zuhant a dollár árfolyama az euróval szemben. A várhatóan rekordhiányt jelző mutató után sem várható a trend megfordulása.

2003. december 16. kedd, 11:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az USA-nak mintegy napi másfél milliárd dollár friss külföldi tőkebefektetésre van szüksége, hogy finanszírozza a rekordmagasságokban lévő fizetési mérleg hiányát. A külföldi befektetők azonban már így is jelentős amerikai értékpapír pozíciókkal rendelkeznek, s jelenleg az alacsony kamatszint, valamint a zuhanó dollárárfolyam egyáltalán nem ösztönzi őket újabbak vásárlására.
A folyó fizetési mérleg hiány ráadásul várhatóan a harmadik negyedévben sem mozdul majd, s akarcsak az előző három hónapban, a rekordnagyságú 136-138 milliárd dollár környékén alakul. (Ez a GDP 5,1 százaléka).
A Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint ezek után csak lefelé vezethet a dollár útja. A BNP szerint ennek következtében a jövő év második felére a jennel szemben 98-ra, az euróval szemben 1,25-re esik majd a dollár árfolyama. (A zöldhasú jelenleg 1,2353-on forog)

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet