Az USA-nak mintegy napi másfél milliárd dollár friss külföldi tőkebefektetésre van szüksége, hogy finanszírozza a rekordmagasságokban lévő fizetési mérleg hiányát. A külföldi befektetők azonban már így is jelentős amerikai értékpapír pozíciókkal rendelkeznek, s jelenleg az alacsony kamatszint, valamint a zuhanó dollárárfolyam egyáltalán nem ösztönzi őket újabbak vásárlására.
A folyó fizetési mérleg hiány ráadásul várhatóan a harmadik negyedévben sem mozdul majd, s akarcsak az előző három hónapban, a rekordnagyságú 136-138 milliárd dollár környékén alakul. (Ez a GDP 5,1 százaléka).
A Bloomberg által megkérdezett elemzők szerint ezek után csak lefelé vezethet a dollár útja. A BNP szerint ennek következtében a jövő év második felére a jennel szemben 98-ra, az euróval szemben 1,25-re esik majd a dollár árfolyama. (A zöldhasú jelenleg 1,2353-on forog)
