BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rába: 3.3 milliárdos veszteség

Az egyetlen pozitívum, amit el lehet mondani a Rába első féléves jelentésével kapcsolatban az, hogy a második negyedévben már "csak" 1,1 milliárd veszteséget hozott össze a társaság az első negyedéves 2,2 milliárd forint után.

2003. augusztus 14. csütörtök, 09:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A csoport árbevétele - a dollár leértékelődésének és az iparági recessziónak, valamit a sikeres "racionalizálásnak" köszönhetően 1,45 milliárd forintra zuhant az egy évvel korábbi 21,2 milliárd forintról. Az üzemi eredmény 2,744 milliárdos veszteséget mutat, az adózott profit 3,3 milliárdos veszteség.
A jelentéshez kiadott közlemény szerint - azon kívül, hogy immár sokadik esetben elindult a cég racionalizálása - vannak pozitív jelek is, például az USA-ban minimális értékesítés növekedés érzékelhető, s az európai piacokon is halvány növekedést tud a csoport felmutatni.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet