BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Danubius: a helyzet súlyos, de nem javul

A menedzsment által korábban megkongatott vészharnag nem szólt hiába, a várakozásoknak megfelelően pocsék első félévet tudhat maga mögött a Danubius Rt. A szállodalánc első féléves forgalmi adatain, különösen a magyar szállodák esetében, alaposan nyomot hagyott az SARS, az iraki háború és a lassuló világgazdaság nyomán visszaeső turizmus.

2003. augusztus 14. csütörtök, 09:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh és a szlovák szállodák ehhez képest jobban teljesítettek. A csoportszintű árbevétel 16,4 milliárd forintra nőtt az egy évvel korábbi 15,2 milliárdról, azonban ebben legnagyobb szerepe az új szerzemények konszolidálásának volt (a szlovákaia Pöstyénben megszerzett gyógyközpont idén lett először teljesen, január elejétől konszolidálva).
A gyenge első féléves teljesítmény ráadásul megmutatta, hogy a devizahitelekre a jelek szerint nem a legteljesebb mértékben ad természetes fedezettséget a szobaárak euróban való kiajánlása, a devizahiteleken elszenvedett 1,855 milliárdos, nem realizált árfolyamveszteségének köszönhetően az adó előtti eredmény rekordnagyságú, 2,3 milliárdos veszteséget mutat. Ez 263 forintos euró árfolyamnál volt igaz, így ebből a második félévben a cég le is dolgozhat valamit. Ekkor már a bevételeken is érezhető lesz valamelyest - nem csak a hiteleken -, hogy drágább euró - magasabb forintban számolt forgalmat is jelenthet. A menedzsment azonban nem optimista, ahogy fogalmaznak, csak lassú élénkülés várható és az éves eredményt jórészt a forintárfolyam határozza majd meg.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet