BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A félév is veszteséges a NABI-nál

Amint az már a jó egy hónappal ezelőtt publikált értékesítési adatokból is sejthető volt, pocsék első félévet zárt a NABI Rt. A buszgyártó első negyedéves vesztesége tovább dagadt a negyedév folyamán, s üzemi szinten 6,6 millió dollárra nőtt.

2003. augusztus 14. csütörtök, 09:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ebben három amerikai megrendelés csúszásának árbevétel visszafogó hatása mellett a forint-dollár kurzus kedvezőtlen változása is szerepet játszott. Hárommillió dollárral növelte a veszteségeket bizonyos garanciális javításokra képzett céltartalék is. A nettó profitot tovább rombolta 3,7 millió dollárnyi nem realizált árfolyamveszteség, így végül a csoport összetett vesztesége elérte a 9,8 millió dollárt.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet