A Petrom 93 százalékát birtokló román állam a cég idei eladására tett ígéretet, a privatizációs pályázatot hivatalosan június végén hirdetik meg, a kormány a kötelező ajánlatokat szeptember végéig várja. A magánosítási folyamat - amelynek tanácsadói a CSFB és az ING Barings - az ország és az IMF közötti, 396 millió dolláros kölcsönmegállapodás kulcselemét jelenti. A Petrom iránt a korábbi híradások szerint a Mol, a Royal Dutch/Shell, a TotalFinaElf és az OMV is jelezte érdeklődését.
Amennyiben a Petrom olajtársaság jövő évre tervezett privatizációja jó üzleti lehetőséget kínál, arról a Mol sem szeretne lemaradni - mondta tavaly ősszel a Ziarul Financiar kérdésére Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató. Nyitottak vagyunk minden olyan vétel, szövetség vagy partneri kapcsolat iránt, amely értéket hoz részvényeseinknek. A magyar társaság egyszer - évekkel ezelőtt - már megvizsgálta a Petromot, ám az akkori feltételekkel nem találta elég vonzónak a román társaságot.
