BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol újabb versenytársakat kaphat a Petrom-privatizációban

A brit BP és az orosz Lukoil egyaránt érdekelt a román SNP Petrom olajtársaság privatizációjában - írják internetes hírforrások a Ziarul Financiar román gazdasági lap hétfői számára hivatkozva, amely kormányforrásokat idézett.

2003. március 31. hétfő, 15:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Petrom 93 százalékát birtokló román állam a cég idei eladására tett ígéretet, a privatizációs pályázatot hivatalosan június végén hirdetik meg, a kormány a kötelező ajánlatokat szeptember végéig várja. A magánosítási folyamat - amelynek tanácsadói a CSFB és az ING Barings - az ország és az IMF közötti, 396 millió dolláros kölcsönmegállapodás kulcselemét jelenti. A Petrom iránt a korábbi híradások szerint a Mol, a Royal Dutch/Shell, a TotalFinaElf és az OMV is jelezte érdeklődését.

Amennyiben a Petrom olajtársaság jövő évre tervezett privatizációja jó üzleti lehetőséget kínál, arról a Mol sem szeretne lemaradni - mondta tavaly ősszel a Ziarul Financiar kérdésére Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató. Nyitottak vagyunk minden olyan vétel, szövetség vagy partneri kapcsolat iránt, amely értéket hoz részvényeseinknek. A magyar társaság egyszer - évekkel ezelőtt - már megvizsgálta a Petromot, ám az akkori feltételekkel nem találta elég vonzónak a román társaságot.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet