BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Miért emelkedik a Pannonplast?

Úgy tűnik a Pannonplast megítélésénél most nem a nyereség számít. A részvény a társaság vaskos vesztesége ellenére nagy forgalom mellett négy százalékot emelkedett.

2003. január 31. péntek, 11:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tegnapi és mai árfolyamalakulást nézve jól eltalált elemzői ajánlás volt a Pannonplasttal kapcsolatban a "spekulatív vétel". A társaság ugyan katasztrofális jelentéssel jött ki ma és az elemzők legtöbbje idén - sőt jövőre - sem vár nyereséget a cégtől, az árfolyam mégis 20 százalékkal emelkedett két nap alatt. A szkeptikusokat a mai kereskedés meggyőzhette arról, hogy nem a jólértesültek vásároltak tegnap, a társaság gyorsjelentése nem adhatott okot vételre.
A vételi érdeklődés sokkal inkább a rendkívül alacsony, 0,25-ös P/BV azaz árfolyam/könyvérték aránynak köszönhető. A cég ennek alapján rendkívül olcsónak számít, bármikor újabb befektető felvásárlási célpontjává válhat - vagy válik éppen... A felvásárlást eddig nehezítő alapszabályi korlátok ugyan továbbra is léteznek, ám a Pictet & Cie svájci bank kiszállásával a menedzsment egy fontos, a közgyűléseken mindig a menedzsment mellé álló támogatójáról kénytelen lemondani, ami meggyengítheti pozícióját egy ellenséges felvásárlóval szemben.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet