BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kiszáll a gázkiskerből - felfüggesztés!!!

A BÉT-en ma egész napra felfüggesztik a Mol-részvények kereskedését a társaság saját kérésére, a cég ugyanis ma kiszáll három földgáz-kiskereskedelmi érdekeltségéből, szép nyereséggel.

2003. január 31. péntek, 09:48

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde a Mol-részvények tőzsdei kereskedését a 2003. január 31-i tőzsdenapra felfüggeszti. A felfüggesztés a Mol saját kérésére történik, ugyanis a cég a mai napon szerződést ír alá a földgáz kiskereskedelmi portfóliójába tartozó 3 társaságban meglévő többségi részesedéseinek értékesítésére vonatkozóan. Amennyiben a Mol részvényeinek kereskedését befolyásoló információ a kereskedési idő vége előtt széles körben nyilvánosságra kerül, úgy a BÉT vezérigazgatója a papírok kereskedését határozattal visszaállíthatja.

A Mol a meghirdetett divesztíciós stratégiájának újabb lépéseként értékesítette a Zsámbékgáz Rt.-ben meglévő 96,27, a MOL-GÁZ Kft.-ben meglévő
89,30 százalékos, valamint a Turulgáz Rt.-ben meglévő 58,42 százalékos tulajdoni részesedését a Tigáz Rt. részére.
A három részesedés együttes könyv szerinti értéke 2002. december 31-én 8,48 milliárd forint volt. A vételár 20,6 milliárd forint, mely a MOL-GÁZ Kft. leányvállalati kölcsöneinek átvállalását és azonnali megfizetését valamint külső kötelezettségeihez kapcsolódó anyavállalati garanciáinak átvállalását is magában foglalja.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet