BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol adómilliárdokat követel vissza

Önrevíziót végzett a Mol, s kiderült, hogy túl sok iparűzési adót fizetett. A társaság most több milliárd forint visszafizetésére szólította fel az érintett önkormányzatokat, amelyek igen nehéz helyzetbe kerülhetnek.

2003. január 31. péntek, 08:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Molnál rosszul számolták ki a 2001-es és 2002-es iparűzési adó mértékét. Az önkormányzatokkal már megkezdődtek az egyeztetések a tavalyelőtti adatokról, s a cég a helyhatóságokkal együtt keresi a megoldást, mert a visszafizetés túl nagy terhet jelentene a településeknek - írja a Magyar Hírlap.
Algyő polgármestere szerint a kialakult helyzetért az úgynevezett adóerő-képesség intézménye a felelős. Piri József elmondta: az 1999-ben hatályba lépett számítási rendszer az egy főre eső állami normatíva mértékét attól teszi függővé, milyen egyéb bevételei vannak az önkormányzatnak. Algyőnek - mivel a Mol jelentős mértékű iparűzési adót fizet - központi normatíva nem is jár, vagyis a polgármester szerint emiatt jóval nehezebb is megtervezni a költségvetést, a mostani rendkívüli helyzetről nem is beszélve. Algyő idei büdzséje mintegy 800 millió forint, miközben 2001 után több mint 100 milliót kellene visszafizetnie a Molnak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet