A Molnál rosszul számolták ki a 2001-es és 2002-es iparűzési adó mértékét. Az önkormányzatokkal már megkezdődtek az egyeztetések a tavalyelőtti adatokról, s a cég a helyhatóságokkal együtt keresi a megoldást, mert a visszafizetés túl nagy terhet jelentene a településeknek - írja a Magyar Hírlap.
Algyő polgármestere szerint a kialakult helyzetért az úgynevezett adóerő-képesség intézménye a felelős. Piri József elmondta: az 1999-ben hatályba lépett számítási rendszer az egy főre eső állami normatíva mértékét attól teszi függővé, milyen egyéb bevételei vannak az önkormányzatnak. Algyőnek - mivel a Mol jelentős mértékű iparűzési adót fizet - központi normatíva nem is jár, vagyis a polgármester szerint emiatt jóval nehezebb is megtervezni a költségvetést, a mostani rendkívüli helyzetről nem is beszélve. Algyő idei büdzséje mintegy 800 millió forint, miközben 2001 után több mint 100 milliót kellene visszafizetnie a Molnak.
