BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy hét után újra csökkent a Nikkei

Egy hetes emelkedés után zárásra közel másfél százalékkal csökkent a Nikkei-225, a tokiói értéktőzsde hivatalos indexe. A trend megfordulásában elsősorban az olyan nagy exportőrök részvény-kurzusának alakulása játszott szerepet, mint amilyen Honda Motor Co. és az Advantest Corp. A jen erősödését a piac a cégek tengerentúli eladási pozícióinak romlásaként értékelte, így az exportőr-részvények árának csökkenése magával húzta az egész tőzsdét.

2002. november 26. kedd, 08:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nikkei-225 mutató 1,4 százalékot csökkent, így a tokiói záráskor 8823,99 ponton állt. Az elmúlt hét során az index 7,2 százalékkal erősödött, a megtört trend ugyanakkor befolyásolta a Topix-index alakulását is, amely 1,2 százalékot vesztett értékéből és így 864,00 ponton állt. A külföldre termelő cégek közül a Honda papírja 1,3 százalékos csökkenést produkált, míg Nissan Motor Co. árfolyama mintegy 3 százalékos csökkenést szenvedett el. Az Advantest számítástechnikai cég, amely árbevételének kétharmadát szerzi exportból, szintén a kereskedés vesztesei között volt, 1,8 százalékos részvényár-csökkenésével.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet